Ufuk Tarhan Kimdir?

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu,  Fütürist,  İş-Gelecek Tasarımcısı, Teknoloji Misyoneri,  Blogger,  İnternet Yazarı,  İş Avatar’ı - Business Avatar

ODTÜ Ekonomi mezunu. Öğrenciyken çalışmaya başladı. Bir dönem cam üstüne resimler yaptı, sergi açtı. 1982 yılından itibaren ağırlıkla teknoloji, telekomünikasyon ve bilişim şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştı.
2001 krizi sonrasında gerçekleştirdiği cesur, yaratıcı uygulamalar nedeniyle, 2002 yılında, Dünya Gazetesi tarafından “Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını” seçildi.

2006’da Türkiye’nin ilk fütürist şirketi M-GEN’i kurdu,  girişimci oldu.
 
2011’de M-GEN Interaktif, Dijital Ajans ve Sosyal Medya hizmetleri de vermeye başladı. 
 
Özellikle “dijitalleşme, sosyal medya” konusunda şirketlere strateji, tasarım-danışmanlık-ajans-eğitim hizmetleri veriyor.  Dijital Pazarlama, marka, konsept stratejileri üzerine özel projeler geliştirip, uyguluyor. 
 
Dünyanın en iyi 100 Kadın Ftüristi lstesinde (tek Türk olarak) yer alıyor  (Fütüristi listesinde)
 
Twitter’da mutlaka takip edilmesi gereken 25, Sosyal Medyada en etkin 30 Türk arasında gösteriliyor.
 
ODTÜ'de Future Studies dersleri veriyor. Bahçeşehir, Bilgi ve Kadir Has Üniversitesi Fütürizm Okullarının tasarımcısı ve eğitmeni. Bahçeşehir Ünv.  CO-OP Modelinin Tasarımcısı ve Avatarı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde tez aşamasında olduğu “İnovasyon ve Girişimcilik” master’ı yapmaktadır.
Tez konusu da T-İnsan’dır.
 
Düşlediğin Gelecek, Kişisel Gelecek Planlaması Çalışma Kitaplarının ve To Do or Not to Do'nun yazarıdır. 
 
Fütüristler Derneği 2009-2012 Y.K. Başkanı ve halen Yüksek Danışma Kurulu Üyesi. 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörü.  Kagider Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek)
 
World Future SocietyAssociation of Professional Futurists Üyesi, The Futurist Türkiye Dergisinin yayın haklarına sahip.
Ufuk Tarhan;  fütürist,  buluşçu,  stratejik,  sürdürülebilir geleceğe dönük başarılı iş modelleri ve uygulamaları ile tanınıyor.

Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi